Hufiec Kraków-Śródmieście

Informacje dla harcerskich wolontariuszy i wolontariuszek POMOC COVID-19

Druhny i Druhowie,

W związku z zaistniałą w Polsce sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jak również wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego winniśmy nieść pomoc seniorom i seniorkom.

Seniorzy są w grupie największego ryzyka zakażenia koronawirusem. Według zaleceń specjalistów powinny one większość czasu spędzać w domu. Nie każdy może jednak liczyć na pomoc rodziny. Stąd duża rola wolontariuszy w codziennych obowiązkach, takich jak np. zakupy, opłacenie rachunków.

Osoby chętne do pomocy winny się zgłosić się poprzez stronę solidarnościowego korpusu wsparcia
Dane te trafią do MOPS Kraków, który przydzieli Wam osobę do wsparcia.
Drpdzy instruktorzy i instruktorki!
Jeśli zgłaszają się do Was seniorzy z prośbą o pomoc, przekierujcie ich na numery poniżej, z informacją, że harcerze są częścią Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów:
dla osób powyżej 70 lat: https://wspierajseniora.pl/dla-seniora/
dla osób w wieku powyżej 60 roku życia prosimy o bezpośredni kontakt z MOPS Kraków pod numerem telefonu +48 695 802 255 w terminie od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 13.00.
Jednocześnie proszę o informację, jeśli się zgłosicie do pomocy oraz jeśli otrzymacie zgłoszenie pomocy z MOPS na mój adres berenika.blaszak@zhp.net.pl

Berenika Błaszak

Wasza Komendantka

adres