Hufiec Kraków-Śródmieście

im. Mikołaja Kopernika

Informacje dla harcerskich wolontariuszy i wolontariuszek POMOC COVID-19

Druhny i Druhowie,

W związku z zaistniałą w Polsce sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jak również wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego ZHP Chorągiew Krakowska, w tym krakowskie hufce, została zaangażowana w niesienie pomocy osobom starszym.

Seniorzy są w grupie największego ryzyka zakażenia koronawirusem. Według zaleceń specjalistów powinny one większość czasu spędzać w domu. Nie każdy może jednak liczyć na pomoc rodziny. Stąd duża rola wolontariuszy w codziennych obowiązkach, takich jak np. zakupy.

Nasze służby medyczne pracują bardzo ciężko. Pracowników i pracowniczki możemy wspomóc opiekując się ich dziećmi

Służbę harcerską może pełnić tylko osoba pełnoletnia(do 45 roku życia). Osoby zainteresowane taką służbą proszę o wypełnienie poniższej ankiety.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzXq20W5JqiZGp1likYU_HBlUQk5QVU5LRDhEMUxDQko4OU1MNVc2V0Q5Uy4u